BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olaj a BUX-ra

2004. december 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A viszonylag békésen induló kereskedés kora délután borúsra fordult a Budapesti Értéktőzsdén. A délelőtt még 14 485 pontig is emelkedő index egy óra tájban, jórészt egy kis Mol-bessz miatt egészen 14 345 pontig esett, ami 0,6 százalékkal alacsonyabb az előző napi záróértéknél. A forgalom élénk volt, meghaladta a 12 milliárd forintot.
A nap elején még 12 600 forint felé kacsintgató Mol-jegyzés koradélután kapott egy kisebb pofont, ekkor napon belül 12 275 forintig zuhant az olajcég árfolyama, záráskor az olajipari részvény 12 335 forinton cserélt gazdát. A Matáv folytatta előző napokban mutatott jó szereplését, amivel erős támaszt biztosított az indexnek. Az immár hetedik napja töretlenül emelkedő részvényt a nap folyamán 846 forinton is vették, záráskor 837 forinton jegyezték. Az OTP kurzusa viszonylag szűk sávban, 5340 és 5405 forint között ingadozott, fél ötkor a sáv közepén, 5370 forinton állapodott meg. A gyógyszercégek vegyesen szerepeltek. Az Egis 11 200 forinton stagnált, Richterből viszont akadt bőven eladó, így a független gyártó részvényei 22 400 forintig csúsztak vissza, ami majdnem kétszázalékos értékvesztést jelent. Nem változott számottevően a vegyipari cégek jegyzése, a BorsodChem nagyobb, a TVK kisebb forgalom mellett stagnált. Újból rátaláltak a befektetők a még a tőzsdén lévő áramszolgáltató-részvényekre. A Démász jegyzését másfél, az Elműét több mint két százalékkal küldték feljebb.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet