Mától állhat a befektetők rendelkezésére a varsói Mol-bevezetéshez készült tájékoztató – tudósított a Reuters. A hírt a Mol nem erősítette meg, mindazonáltal a korábbi hírek alapján egyáltalán nem lenne meglepő ha a varsói bevezetés a héten valóban lendületet kapna. Ugyancsak nem erősítette meg a Mol, de a piaci szereplők már korábban is kész tényként kezelték, hogy az olajcég sajátrészvény-csomagjának értékesítésével (NAPI Gazdaság 2004. november 22., 7. oldal) teremtené meg a likviditást a varsói piacon.
A saját részvények értékesítése, ha sikeres, 240–260 millió eurós tranzakció lehet, a szervező a Portfolio.hu értesülése szerint a Citibank. A Mol tulajdonában az utolsó bejelentés szerint 5 millió 337 ezer 439 saját részvény van, ezek könyv szerint értéke valószínűleg nem magasabb, mint darabonként 6400 forint. Ez azt jelenti, hogy az egyelőre csak feltételezett – de valószínű – tranzakcióval a társaság nem lebecsülendő nagyságú árfolyamnyereséghez is juthat majd, ez a nehezen becsülhető diszkonttól függően bőven meghaladhatja a 30 milliárd forintot.
