BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

14 400 pont fölött a BUX

2004. december 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol–OTP párostól a Matáv vette át a húzópapír szerepét, segítségével a BUX 19 ponttal emelkedett, és történetében először 14 400 pont fölött zárt. A forgalom közepes volt, 9,4 milliárd forintot tett ki.
Folytatódott a Matáv szárnyalása, a távközlési papír záráskor alig maradt el 830 forintos napi maximumától. A Mol kereskedése nem hozott izgalmakat, alig mozdult ki a 12 400–12 450 forintos sávból. Az OTP piaca mozgalmasabb volt, délelőtt 5300 forint alatt, később rövid időre 5400 forint felett is tartózkodott a bankpapír, majd hajszálnyi mínusszal fejezte be a napot. A Richter a Molhoz hasonlóan szűk sávban cserélt gazdát, és tartotta valamivel 23 ezer forint alatti árfolyamát.
Nagyobb volt a mozgás a blue chipek második vonalában: az Egis egy mély lélegzetvétellel áttörte a 11 ezer forintos határt, és másfél százalékos erősödéssel zárt, a BorsodChem 1925 forintig emelkedett – mindkettő nagy forgalom mellett. Az FHB a hétfői rally után kicsit korrigált, de nem esett vissza a múlt heti szintre, így most pont annyiba kerül, mint a Mol.
A TVK tovább közelített az 5500 forintos szinthez, s hosszú lejtmenet után erőre kapott a Synergon is, a rendszerintegrátor papírja 7 százalékkal ért többet a nap végén. Ismét 150 forint fölött kereskedtek a Fotex papírjaival, a Rába pedig négy százalékot ugrott az oroszországi megrendelés hírére.
Újra száz forint alá hanyatlott az econet, a Forrás törzsrészvényéhez pedig 1100 forint alatt is hozzá lehetett jutni.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet