BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vizsgálják a Slovnaft árképzését

A szlovák pénzügyminisztérium a Slovnaft árképzését, a versenyhatóság pedig az olajcég tárolási tevékenységét támadja.

2004. december 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák pénzügyminisztérium vizsgálja a Slovnaft árképzési gyakorlatát. A pozsonyi Pravda szerint a pénzügyminisztérium jelezte: akár a cég üzemanyag-eladásainak szigorúbb szabályozására is sor kerülhet, ha a vizsgálat hiányosságokat talál.
Fél Krisztina, a Slovnaft szóvivője a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta: a társaság árképzését valóban vizsgálják, ennek a rutinvizsgálatnak azonban már csak azért sem lehet különösebb következménye a Slovnaftra nézve, mert a társaság a rotterdami jegyzésárakhoz igazítja a Szlovákiában alkalmazott árait. Elmondása szerint a vizsgálat már jó ideje folyik, mindazonáltal még részeredmények sem születtek eddig. A befejezésről a szóvivő nem bocsátkozott találgatásba, a Pravda cikke szerint még az idén lezárható az ügy.
Az újságnak ugyanakkor értesülései voltak arról is, hogy a szlovák versenyhivatal (Anti-Monopoly Office) fel kíván lépni a Slovnaft ellen az üzemanyag-készletezési gyakorlata miatt is, arra hivatkozva, hogy a társaságnak ezen a téren is egyeduralkodó pozíciója van. A hivatal állítólag azt szeretné, ha a társaság az általa üzemeltetett öt nagy tartályból, amelyekben a szlovák stratégiai készleteket tárolják, hármat bérbe adna.
A szóvivő ehhez a hírhez annyit tett hozzá, hogy az öt nagyobb tartályt még a Benzinol vállalat 1998-as megvásárlásakor szerezte meg a Slovnaft, és azok jelenleg a cég és a szlovák állam közös tulajdonában vannak. A tulajdonmegosztás eredményére egyelőre még várni kell.
A hírek alapján egyelőre nem lehet eldönteni, hogy véletlen egybeesésről vagy a Slovnaft ellen – egy esetleges alkufolyamat részeként – induló kormányzati támadásról van-e szó.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet