Az eredetileg tervezettnél ugyan hét évvel később, de végül mégis tőzsdére kerül a Sasad Rt. A két társaság tegnapi közgyűlése egyaránt jóváhagyta a Sasad Rt. Skoglund Holdingba olvadását, így az egyesülési folyamat jövő évi lezárultával ha nem is nyilvános kibocsátással, de tőzsdére jön a kilenc és fél milliárdos vagyonnal rendelkező ingatlancég. A jelenleg közel 98 százalékban a Bankár-csoport tulajdonában lévő Sasad így a BÉT-en immár nem szokatlan módon, úgynevezett backdoor-listinggel (azaz egy üres tőzsdei cégbe való beköltözéssel) kerül a parkettra. A tőzsdei megjelenéssel egyelőre csak a kereteket kívánjuk megteremteni – mondta Kovács Gábor, a Bankár-csoport tulajdonosa. A tőzsdei jelenlét egyrészt lehetőséget biztosít a Sasad-részvényeseknek a tőzsdei kiszállásra, de a különböző projektek finanszírozási feltételeinek megteremtéséhez is nagyobb mozgástere lesz a társaságnak. Azt, hogy ez pontosan mit jelent, a következő 12–18 hónap fogja eldönteni, sok múlik majd a tőkepiac jövőbeni állapotán – mondta Kovács.
A részvényeseknek a közgyűlési döntés alapján 2005. január 6-áig kell írásban jelezniük az igazgatóság felé, ha nem kívánnának részt venni a beolvadás után létrejövő új társaságban. A kiválni akaró kisebbségi részvényesekkel készpénzzel számol el a Skoglund, a beolvadás cégbírósági bejegyzését követő 30. napon kaphatják meg az egy részvényre jutó saját tőke ellenértékét, az október 30-i előzetes adatok szerint részvényenként 1040 forintot. A beolvadás fordulónapjának november 30-át jelölték meg, azonban az igazgatóság szerint november folyamán nem változott érdemben a Skoglund jegyzett tőkéje. A korrektség kedvéért az igazgatóság december 31-éig közzéteszi, hogy a november végi mérlegben mekkora az egy Skoglundra jutó saját tőke, tehát mekkora összegre számíthatnak a kiváló részvényesek.
Az egyesülés-beolvadás után létrejövő új cég, amelyet várhatóan nem Skoglundnak hívnak majd, nagyjából 10 milliárdos jegyzett tőkével és ugyanennyi saját tőkével rendelkezik majd – mondta Demeter Zsolt, a Skoglund igazgatóságának elnöke. A Sasad esetében körülbelül 200 százalék az egy részvényre jutó saját tőke nagysága, így a beolvadáskor a Sasad-részvényesek minden papírjuk után kettő darab mostani Skoglund-részvényre tarthatnak majd igényt.
