Újabb történelmi csúcson, 14 366 ponton zárt a BUX, az emelkedés 0,34 százalékos volt. A blue chipek mezőnye egyre inkább kettéválik, a Mol és az OTP forgalma meghaladta az ötmilliárdot, a Matávra és Richterre viszont csak 800 millió forint értékben születtek üzletek. Az összforgalom így valamivel 13 milliárd forint alatt alakult.
A BUX-ot az OTP és kisebbrészt a Matáv juttatta új csúcsra. A bankpapírok iránt nem csökkent a kereslet, a mélyponton is csak 5380 forintig csúszott vissza az árfolyamuk, a záróár pedig a napi átlag fölötti, 5450 forint lett. A Matáv is több mint egy százalékkal erősödött, 794 forinton kötötték az utolsó üzletet. A Mol ugyan ismét járt 12 500 fölött is, az árcentrum azonban inkább 12 450 forint volt, az olajpapír végül félszázalékos csökkenéssel vonult le a parkettről. A gyógyszergyártók minimális mértékben gyengültek.
A BorsodChem tegnap nem tudott kitörni az 1880 forintos szintről, az FHB-t viszont nem viselték meg az osztalékelőlegről szóló híresztelések, a papír kisebb emelkedéssel, 12 090 forinton zárt.
A nap nyertese a csaknem 20 százalékkal erősödő Forrás-törzs és a nyolc százalékkal, 152 forintra dráguló Fotex volt, de jól szerepelt a Phylaxia is, záróára csaknem öt százalékkal emelkedett. A gépipari szektor vegyesen zárt: a NABI és a Linamar több mint két százalékot esett, a Rába ugyanennyit erősödött. Újra viszonylag magas forgalom jellemezte egyes áramszolgáltatók (Démász, Émász) piacát. Élénk kereskedésben két százalékkal javult az econet.hu.
