BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol szerint nem akadt meg a varsói bevezetés

2004. november 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel sajtóban megjelent hírek ellenére semmilyen fennakadás nincs a Mol Rt. varsói tőzsdére való bevezetésében – reagált a lengyel sajtóban megjelent, a Reuters által idézett hírekre Mohorovic Denis, a Mol Rt. regionális kommunikációért felelős vezetője. A lengyel Parkiet című lapban olyan értelmű cikk jelent meg, mely szerint késedelmet szenvedhet a Mol december elejére tervezett megjelenése a lengyel parketten. Az ok a Mol vonakodása attól, hogy információkat szolgáltasson menedzsereinek és vezető állású munkavállalóinak jövedelméről, ami állítólag feltétele a lengyelországi parkettre kerülésnek. A Mol a lap felvetését határozottan cáfolta, a bevezetés várható idejéről azonban nem volt hajlandó nyilatkozni, erről csupán annyit ismert el a Reutersnek Ferenc I. Szabolcs kommunikációs igazgató, hogy valóban vannak még nyitott kérdések. Ugyanakkor a lengyel sajtófelvetéseket egyenesen rosszindulatúnak és egyoldalúnak nevezte. Kijelentette, hogy a Mol Varsót illető szándékai nem változtak és a társaság a tárgyalások végeredményéről hivatalos tájékoztatást fog adni.
Az előbbiekhez kapcsolódóan talán annyit érdemes tudni, hogy a Varsóban már sikerrel bevezetett BorsodChem tájékoztatójában a vezető állású személyek mindegyikét illetően megtalálható egy nyilatkozat, mely szerint a társaság él azzal a lehetőséggel, hogy ne hozza nyilvánosságra az érintett lakhelyével és jövedelmével kapcsolatos információkat. A BorsodChem ennek ellenére több mint egy hónapja forog a varsói értéktőzsdén.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet