BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Benyújtotta az Energopetrol-pályázatot a Mol

2004. november 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi sajtóhíreknek megfelelően a Mol Rt. pénteken hivatalosan is bejelentette, hogy a 25 százalékban a tulajdonában levő INA horvát olajtársasággal közösen szándéknyilatkozatot nyújtott be az Energopetrolba történő befektetésre. A szarajevói székhelyű cég Bosznia-Hercegovina vezető olajipari vállalata, 65 kútból álló hálózatot üzemeltet és a tulajdonában van az ország legjelentősebb kőolaj- és kőolajtermék-kereskedője. A társaságnak, amely tavaly 123 ezer 877 tonna kőolajat és kőolajterméket értékesített, 67 százaléka van állami tulajdonban.
A közlemény szerint a november 26-án benyújtott szándéknyilatkozat nem kötelező érvényű, csupán az Energopetrolba történő befektetés lehetőségének megvizsgálását jelenti. A Mol–INA páros hangsúlyozza, hogy stratégiai partnere szeretne lenni (kezdetben a Mol persze így hívta a Slovnaftot is, amelynek ma már több mint 98 százaléka van a kezében) nem csupán az Energopetrolnak, de az egész bosznia-hercegoviai olajiparnak is. A közös fellépés gyakorlatilag az első ilyen szerepvállalás, amióta a Mol megvásárolta a horvát kormánytól az INA 25 százalékát, ilyen értelemben az Energopetrol sikeres megvásárlása esetén lényegében vizsgája lehet annak, hogyan tud együttműködni a magyar és a horvát olajtársaság.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet