BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogyott a lendület

2004. november 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Száztíz pontos csökkenéssel zárta a szerdai kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A biztató nyitás után ugyanis mind az OTP, mind pedig a Mol ereje elfogyott, és a BUX 14 100 pontra csúszott vissza. A forgalom 13,4 milliárd forintot tett ki, milliárdon felüli értékben azonban csak a két kedvenc forgott.
Az OTP-árfolyam Csányi Sándor elnök-vezérigazgató optimista nyilatkozatára reagálva 5495 forintig szaladt fel, ám a nap folyamán egyre több eladó jelent meg. S végül négymilliárdos forgalom mellett 5300 forinton zárt a papír, vagyis két százalékot veszített az értékéből. A Mol hasonló pályát írt le, itt az ING 14 500 forintos célárral kiadott vételi minősítése fokozta a reggeli lelkesedést. A papír a 12 200 forint elérése után megfordult, és délutánra a 12 ezres szint alá is beesett. A nap nyertesei az áramszolgáltatók lettek: a Démász és az Elmű szokatlanul nagy forgalom közepette 4 és fél illetve 3 százalékkal drágult, s egy százalékkal ment fel az Émász is. A pénzügyileg ellehetetlenült Humet papírjának kurzusa 14 órától 50 százalékos mozgási lehetőséget kapott, ami után előbb 15 forintra esett, majd az alig háromforintos csökkenést jelentő 20 forinton zárt.
A gyógyszergyártók árfolyama nem változott érdemben, az FHB kismértékben gyengült. Félmilliárdos forgalom mellett 1915 forintos árcentrummal cserélt gazdát a BorsodChem.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet