Az OTP Bank bejelentette, hogy szerdán – ahogy lapunk tegnapi számában jeleztük – benyújtotta a horvátországi Nova Banka d.d. 99,59 százalékos részvénycsomagjára tett kötelező érvényű vételi ajánlatát. A bank tavalyi, 1 milliárd eurós mérlegfőösszegével Horvátország hetedik legnagyobb magántulajdonban lévő pénzintézete, amely 92 – jobbára az Adria partvidékén elhelyezkedő – fiókjában 320 ezer lakossági ügyfélt szolgál ki. A zárai (Zadar) székhelyű bank piaci részesedése a lakossági betétek terén 6,3, a hitelezésben 4,3, a kereskedelmi banki tevékenységben pedig 2,5 százalék. A Nova Banka saját tőkéje 2003 végén meghaladta a 78 millió eurót. Az OTP ajánlatát a bankhoz közel álló források lapunknak „óvatosnak” minősítették, megfigyelők úgy vélik, az ajánlat euróban számolva így is kilenc számjegyű lehet. Az OTP, mint Csányi Sándor elnök tegnapi interjújában lapunknak elmondta, minden országban, ahol jelen van, szeretné elérni a 10 százalékos piaci részesedést, aligha úszhatja meg a további beruházásokat vagy egy újabb akvizíciót.
