A lengyel értékpapír- és tőzsdebizottság pénteki ülésén elismerte nyilvános társaságnak a Mol Rt.-t, ezzel megnyitotta az utat az olajtársaság részvényeinek varsói bevezetése előtt. A Reuters Molhoz közeli forrásból származó értesülése szerint a részvényekkel várhatóan december első felében indulhat meg a kereskedés. A lengyel felügyelet jóváhagyása után már a második magyar részvényt vezethetik majd be a varsói értéktőzsdére. A BorsodChem októberi debütálását nagy várakozás előzte meg, igaz, ez egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Persze a bevezetés mérlegét még korai lenne megvonni, hiszen a kereskedés éppen akkor indult meg a vegyipari cég részvényeivel, amikor az egész varsói piac PKO-lázban égett, s a lengyel alapok figyelmét az ottani OTP kibocsátása kötötte le.
A varsói bevezetés indítékai között a leggyakrabban azt emlegetik, hogy a befektetésre váró pénzben bővelkedő lengyel nyugdíjalapok, amelyek a speciális szabályok miatt főleg csak a helyi tőzsdére bevezetett részvényeket vásárolhatnak, jelentős keresletet gerjeszthetnek az adott részvény iránt. A BorsodChemnél és a Molnál azonban hasonló súllyal merülhet fel mint indíték a lengyelországi terjeszkedés lehetősége, amelynek során akár részvénycserés megoldásról, akár a vételár új részvényekkel való törlesztéséről van szó, mindenképpen könnyebbséget jelent a varsói jelenlét.
Vágó Attila, a Concorde elemzője a Reutersnek nyilatkozva elmondta, nem várható, hogy a bevezetés jelentős hatással lesz a Mol árfolyamára. Korábbi hírek szerint egyébként a magyar olajcég a bevezetéssel párhuzamosan lengyel intézményi befektetőknek kínálná fel 5,3 millió darab saját részvényét, ezzel teremtve meg a szükséges likviditást.
