BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokan törlesztették az adóhitelt

2004. november 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első, november elején zárult kedvezményes időszakban 10,5 milliárd forintnyi adóhitelt fizettek vissza az érintettek – tudta meg az MTI a Pénzügyminisztériumtól. Ez a teljes adóhitel-tartozás 89 százaléka. Korábbi információink szerint összesen 83 ezer adózó 21,5 milliárd forintos adóhitel-tartozását tartotta nyilván az APEH, az állomány – meglepő módon – még a tavalyi év utáni igénylések során is jelentősen növekedett (pedig ekkor már nem járt a maximális kedvezmény). Amennyiben mindenki élt volna a legnagyobb kedvezménnyel, az 11,8 milliárd forint visszafizetésével járt volna. Az adóhitel megszüntetése elvileg mintegy 85-90 milliárd forintnyi értékpapír-befektetés „felszabadulását” jelenti (különböző időszakokban a befektetésállomány 20, illetve 30 százalékát lehetett visszaigényelni).
Persze az valószínűtlen, hogy az intézmény eltörlése jelentős eladási hullámot indítana el a kisbefektetők körében, ám a visszafizetendő összeg előteremtésére minden bizonnyal sokan értékesítették részvény- vagy befektetésijegy-készletük egy részét.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet