A magyarországi látogatáson lévő bolgár köztársasági elnök, Georgi Parvanov tegnap fogadta a legnagyobb bolgár lakossági bankot tavaly megvásárló OTP Bank elnök-vezérigazgatóját. Csányi Sándort Kraszimir Angarszki, a DSK Bank elnök-vezérigazgatója és Wolf László vezérigazgató-helyettes, az OTP-s „bevásárlások” lebonyolítója kísérte el a találkozóra. Elsősorban a bulgáriai befektetési lehetőségekről volt szó, ennek kapcsán – mint lapunk az OTP-hez közelálló forrásokból értesült – Csányi elmondta: az OTP amellett, hogy hamarosan létrehoz egy lízingcéget a DSK-csoporton belül, tervez egy jelzálogbankot és idegenforgalmi befektetéseken is gondolkodik. A bank ügyfelei is érdeklődnek a bulgáriai ingatlanok iránt. Csányi Sándor magánszemélyként elsősorban a bolgár élelmiszeripart tekinti befektetési célpontnak.
Az OTP-csoport 16 ezer 300 munkatársából 4600-at foglalkoztató DSK az idén kifejezetten eredményes évet zár, az év első kilenc hónapjában adózás előtti konszolidált profitja elérte a 8,3 milliárd forintot. A 3,7 millió ügyféllel rendelkező bank csaknem 1,5 milliárd eurónyi eszközállománya a bolgár bankszektor összes eszközének 13,5 százalékát teszi ki. A mérlegfőösszeg egy év alatt csaknem negyedével, a kihelyezett hitelállomány kétharmadával gyarapodott. A kamatjellegű bevételek egy év alatt 40, a nem kamatjellegűek 55 százalékkal nőttek.
