BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Termelésbővítés az Egisnél

2004. november 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis Rt. Lacta Gyógyszergyár jelentősen bővíteni kívánja két körmendi csarnokának gyártókapacitását, ezért a következő két-három év során 1,1-1,2 milliárd forint értékű beruházást hajt végre – írta az ebroker Faragó Gábornak, az Egis Lacta Gyógyszergyár igazgatójának MTI-nyilatkozatára hivatkozva.
A legnagyobb erősödés a gyógyszerformák között a tablettáknál tapasztalható, márpedig az Egis tablettatermelésének felét, csomagolásuk pedig 63 százalékát végzik a körmendi gyárban. A kilencszáz embert foglalkoztató körmendi üzemben évente 1,9 milliárd tablettát állítanak elő, illetve csomagolnak. A két csarnok már most is zsúfolt, ezért a kapacitásnövelés kizárólag az épületek bővítésével oldható meg.
A tervek szerint a tablettaüzem területét 1400, a csomagolóüzemét 600 négyzetméteres csarnokrésszel toldanák meg. Az építkezéshez szükséges 1,1-1,2 milliárd forintot az Egis saját forrásaiból teremti elő, ehhez jönnek hozzá a gépek és berendezések költségei. A kapacitásnövelés ugyanakkor nem jár majd jelentős létszámbővüléssel, a megrendelések növekedése miatt ugyanis a körmendi gyárban jelenleg háromműszakos munkarendben, sokszor szombaton és vasárnap is dolgoznak a munkások, a fejlesztés után azonban a műszakok számát csökkenteni szeretnék.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet