A nap folyamán ugyan jóval lejjebb is járt, végül mégis alig több mint 51 pontos csökkenéssel zárta a kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a megszokottnál nagyobb, majd 15,5 milliárd forintos forgalom mellett.
A kereskedés sztárja kétségkívül a Mol volt, az olajtársaság részvénye 6,7 milliárd forint értékben cserélt gazdát. A jegyzés tovább csökkent, a nap végére már csupán 11 710 forintot adtak a papírért. Négymilliárdot meghaladó forgalma volt az OTP részvényének is, amely a Mollal szemben erősödni is tudott, még ha csak minimális mértékben is.
A BorsodChem viszont ennél is határozottabban indult el felfelé, több mint egyszázalékos emelkedés után öt forint híján napi maximumán zárt és forgalma igazi blue chiphez méltóan meghaladta a kétmilliárd forintot. Jóval kisebb, de magához képest mégis élénk kereskedést tükröző forgalom mellett erősödött az Egis, amely lassan elhagyni látszik a régóta megszokott 10 ezer forint körüli árfolyamsávot. A Richter kevésbé szerepelt jól, bár másfél milliárdos forgalmára nem lehetett panasz, az árfolyam majd fél százalékkal csökkent, és 23 ezer forinton fejezte be a kereskedést.
Vegyesen mozdult el a gépipari részvények árfolyama, miközben a NABI tovább folytatta mélyrepülését, a Rába újra erősödni tudott, és 620 forinton zárt. Gyengén szerepelt a Pannonplast is, az előző napok hirtelen áremelkedését követően tegnap több mint 3 százalékot esett vissza és bőven 1200 forint alatt zárt.
