A hét első tőzsdenapján folytatódott a korrekció a Mol és az OTP piacán, és a Matáv is visszaesett. A gyógyszerpapírok viszont erősödésnek indultak. A BUX a mélyponton megközelítette a 13 800 pontot, majd az 1,25 százalékos süllyedést jelentő 13 924-en zárt.
A vezető részvények közül a Mol korrekciója volt a legnagyobb, a hihetetlenül jó gyorsjelentés után elkezdődött profitrealizálás folytatódott. A pénteken 13 ezer forint fölött is forgó olajpapír négyszázalékos eséssel, 11 900 forinton zárta a kereskedést. Az OTP sokáig 3200 forint alatt tartózkodott, nap végére azonban magához tért, így itt csak 0,6 százalékos volt a csökkenés. A Matáv viszont visszatért a 780 forintos szintre, ami 2,5 százalékos veszteségnek felel meg.
A korábban az emelkedés motorját jelentő blue chipek visszaesésével párhuzamosan emelkedésnek indultak a gyógyszerrészvények. A Richter egy felminősítés által is segítve csaknem 600 forinttal erősödött és 23 ezer forint fölött zárt. Az Egis nagy forgalom mellett 2,2 százalékkal drágult. Javult a BorsodChem megítélése is, a papír záróára két százalékkal emelkedett.
A nap vesztese a hét százalékkal, 465 forintra zuhanó NABI lett, de gyengén szerepelt a Pannonplast is, a záróára több mint négy százalékkal került lejjebb. Az FHB viszont újra fölfelé menetelt, és erősödött a Brau-vevők tábora is. A Rába nagy forgalom mellett tartotta a 600 forint fölötti szintet, Linamarból egy 40 ezer darabos kötés növelte a forgalmat. Az utóbbi napokban látványos emelkedést bemutató Émász és Elmű szinten maradt.
