BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint átszervez a NABI

A harmadik negyedévben is jelentős veszteségeket termelt a NABI, a buszgyár tanácsadókkal próbál úrrá lenni gondjain. Eközben ismét a hitelei újratárgyalására kényszerült bankjaival.

2004. november 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A siralmas féléves teljesítmény után egy, ha lehet, még rosszabb harmadik negyedéves jelentéssel rukkolt elő a NABI Rt. A társaság vesztesége adózás után 11,1 millió dollár lett szeptember végéig, ez alig marad el a tavalyi mínusztól. Az árbevétel ugyan jelentős, 26 százalékos növekedést mutat dollárban tavalyhoz képest, azonban ezzel jócskán lépést tartott a költségek növekedése is. A pocsék teljesítményben számos más tényező mellett természetesen a gyenge dollár vitte a vezető szerepet.
A jelentés szerint a NABI szeptember végén ismét nem teljesítette azokat a pénzügyi mutatókat, amelyekről a hitelező bankjaival a kötelezettségei újratárgyalásakor tavasszal megállapodott, így új tárgyalásokat kénytelen kezdeni azokkal. Ezalatt a hosszú távú hitelei részben rövidekké váltak, ezzel a rövid lejáratú kötelezettségek nagysága július végéhez képest 100 millió dollárral növekedett. A jelentős veszteségekhez hozzájárult a tavaszi hitelátstrukturálással kapcsolatban a bankoknak és egyéb tanácsadóknak kifizetett 2,4 millió dolláros díj is.
A lassan a tanácsadók kedvenc megrendelőjévé váló buszgyártó egyébként a pénteki bejelentése szerint újabb átszervezésre készül, s ehhez két eddig nála eddig még nem tevékenykedő tanácsadó céget bízott meg, hogy vizsgálják át a tevékenységét és tegyenek javaslatokat annak javítására.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet