Megállíthatatlannak tűnik a slágerrészvények szárnyalása a Budapesti Értéktőzsdén, a Mol és az OTP tegnap újabb csúcsra röpítette az indexet. A BUX ugyan csökkenéssel kezdte a napot, s dél körülre mintegy 100 pontos mínuszt mutatott, azonban délután felébredt a bika, s záráskor már újabb csúcson, 14 316 ponton állt az irányadó mutató értéke. A forgalom ismét hatalmas, 28,7 milliárd forint volt.
A Mol és az OTP egyaránt 10 milliárd forint fölötti forgalmat generált. A ma jelentő Mol eredményével kapcsolatos várakozások zárásra 12 850 forintig röpítették az olajrészvény árfolyamát, amely 3,5 százalékkal magasabb a szerdai záróárnál. Az OTP-nél viszont a már egy nappal korábban napvilágra került adatok szolgáltatták az alapot a további rallyhoz, a kereskedés végén már 5420 forinton járt a papír. Zuhant a Matáv a várakozásoktól elmaradó negyedéves számok nyomán, a távközlési cég részvényének árfolyama 2,6 százalékkal csúszott lejjebb, 779 forintra. Az elemzők által számláltnál jóval kedvezőbb profitról beszámoló Egis árfolyama meglepetésre esett. Bár a nap elején még a 10 300 forintot is megjárta a kisebbik gyógyszergyártó árfolyama, fél ötkor már csak 9920 forinton állt a jegyzése. A Richter stagnált. Az FHB kedvező számainak köszönhetően 13 525 forintos történelmi csúcsra száguldott, azonban itt megfordult, s a nap végére 12 340 forintra hullott vissza.
A nap nyertese a B kategóriásként negyedéves eredményt nem közlő Elmű lett. Az áramszolgáltató-részvény hosszú évek óta először 18 000 forinton zárt, ez 5,8 százalékos erősödésnek felel meg.
