Az OTP meglepően jó gyorsjelentése, valamint a Mol és az FHB negyedévével kapcsolatos várakozások hatására jelentősen emelkedett a három sztár papír árfolyama, s a BUX rég nem látott tempóban törte át a tizennégyezres határt. Az index több mint három százalékkal, 423 ponttal nőtt, s záráskor 14 194 ponton állapodott meg. A forgalom rendkívül magas, 27,8 milliárd forint volt.
Az OTP erősen nyitott, s már az első órában óriási forgalma volt. Az ilyenkor szokásos korrekció azonban csak annyiból állt, hogy 5360 forintról 5200 forintra ereszkedett az árfolyam, ám azonnal indult is vissza, s 5300 felett stabilizálódott. A Mol jegyzését a holnapi gyorsjelentéssel kapcsolatos nagyon optimista várakozások 12 400 forintig repítették, sőt már meg is jelentek 14 ezres elemzői célárfolyamok. Az FHB-nál a várakozások mellett az OTP kedvező jelentése is kedvezően hatott, a papír 7,5 százalékkal, egy évvel ezelőtti 4300 forintos kibocsátási ára háromszorosára emelkedett. Jól szerepelt a Fotex és a Zwack is, míg az Egis árfolyamát a ma megjelenő gyorsjelentéssel kapcsolatos kedvező elemzői várakozások húzták föl 2,5 százalékkal.
