Az Interfax moszkvai elemzője szerint a Gazprom valószínűleg jóvá fogja hagyni, hogy a Panrusgaz felét megvehesse a Moltól az E.ON Ruhrgas. A szakember rámutat, hogy a Mol gázüzletágának megvétele beleilleszkedik az orosz és a német óriásvállalatok nagy alkufolyamatába, melyben versenytársak, de sok esetben partnerek is. A Gazprom illetékese az MTI moszkvai tudósítójának ugyanakkor csak annyit mondott, hogy a Mol még nem értesítette őket az ügylet részleteiről, amire azért van szükség, mert a Gazpromnak a Panrusgaz-csomagra elővételi joga van.
