BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenöt százalékkal emelkedett a Fotex

2004. november 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző hét végéről megmaradt magas árakkal induló kereskedésben gyakorlatilag azonnal az eladók vették át az uralmat a parketten, az árak hamar visszaestek a pénteki magas szintről, de a kereskedés félidejére már stabilizálódtak. A 8,6 milliárdos forgalom alacsonyabb volt mint pénteken, és a 67 pontos indexcsökkenés is csupán mérsékelt korrekciónak nevezhető az akkori 200 pontot meghaladó emelkedéshez képest.
A forgalom szempontjából az első helyet az OTP stabilan őrzi, ezt még a Mol is csak egy napra tudta átvenni a gázüzletág eladásával. A legnagyobb magyar bank részvényei majd hárommilliárdos értékben cseréltek gazdát tegnap, az árfolyam azonban nem változott, az ötezer forintos szintet továbbra is csak alulról közelíti a papír.
A Mol árfolyamában megérkezett a pénteki áremelkedést szinte tankönyvszerűen követő korrekció, a 710 forintos pénteki emelkedés után száz forinttal lett alacsonyabb a papír záróára, ez kevesebb mint egyszázalékos csökkenést jelent.
A többi blue chipnél jóval gyengébben szerepelt a Richter, a gyógyszergyártó részvényei további két százalékkal csökkentek, folytatva a gyorsjelentés óta tartó trendet. Az Egis árfolyama is csökkent valamelyest, a kisebbik gyógyszergyártó árfolyama fél százalékkal lett alacsonyabb.
A kisebb társaságok részvényei közül a Fotex produkált feltűnő mértékű áremelkedést. A Fotexnet esetleges eladásáról szóló pletykák 15 százalékkal lódították meg az árfolyamot. Folytatta napok óta tartó emelkedését a Pannonflax is, kurzusa lassan az ezer forintos árat közelíti. Jelentősen csökkent viszont a Freesoft árfolyama és a pesszimista eredményvárakozások hatására a Rába is esett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet