A Zalakerámia tegnapi bejelentése szerint csoportos létszámleépítést tervez. A jövőbeni létszámleépítést a hatékonyság növelésével és a csoport működési költségeinek csökkentésével indokolta a csempegyártó cég. A Zalakerámia többségét az Általános Értékforgalmi Banktól nemrég megvásárló Lasselsberger-csoport már korábban jelezte, hogy hasonló lépésekre készül a cég irányításának átvétele után. Márton Péter vezérigazgató elmondta, hogy céljaik között szerepel a Zalakerámia jelenleg öt százalék körüli árbevétel-arányos üzemi nyereségtermelő képességének akár többszörösére javítása. Ez véleménye szerint ugyanis nemzetközi mércével mérve meglehetősen alacsony (NAPI Gazdaság, 2004. október 19., 11. oldal). A hatékonyság javítása mellett a belföldi értékesítés volumenét is növelni kívánják. Egészségtelennek tartja ugyanis a vezérigazgató a magyar burkolólappiac szerkezetét, ahol az importáruk aránya példátlanul magas, 80 százalék körüli.
