BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázzal táplálták a BUX-ot

2004. november 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gázüzletág eladása történelmi magasságba lökte a Mol árfolyamát a Budapesti Értéktőzsdén, s az olajrészvény magával rántotta a BUX-ot is. Az index így történelmi magasságban fejezte be a múlt hetet, 13 620 pontos pénteki záróértéke 214 ponttal magasabb a csütörtökinél és 420 ponttal több az egy héttel korábbinál. A forgalom nagy volt, az azonnali piacon közel 18 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények, ebből a Mol 9,5 milliárd forintnyit hasított ki magának. A határidős indexpiac hozta formáját, a BUX decemberi lejárata a promptnál kevesebbet erősödött, s kamattartalma változatlanul negatív.

A Mol rögtön nyitás után 11 500 forint fölé ugrott, egy órával később már napi maximumán, 11 800-on vették. Innen korrigált árfolyama, azonban a nap hátralevő részében megtartotta kezdeti nyereségét, így záráskor rekordszinten, 11 730 forinton állt. Ez 6,5 százalékkal magasabb csütörtöki áránál. A jó hangulat átragadt az OTP-re is, a bankról kedvező eredményeket váró befektetők egy százalékkal hajtották feljebb árfolyamát. Az FHB ezúttal is együtt mozgott az OTP-vel, a jelzálogbank papírja 10 985 forintig erősödött.

A gyógyszerrészvényeknek megártott a Richter várttól némileg elmaradó negyedéves jelentése. A független gyártó részvényei 2,5 százalékkal estek, s 22 800 forinton állapodtak meg a kereskedés végén. Az Egis-befektetők is megijedtek, s napközben 9550 forintig küldték a kisebbik gyártó kurzusát, nap végére azonban 9695-ig kúszott vissza a papír. A Matáv stagnált.

A kisebb részvények közül említést érdemel a Pannon-Flax, a nemzetközi perben bízó befektetők 13,6 százalékkal húzták fel a részvényt, egészen 924 forintig.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet