BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az összes blue chip erősödött

2004. november 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra rekordot döntött a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, miután valamennyi vezető részvény piacán megélénkült a vételi kedv. A BUX fokozatosan emelkedett a kereskedés folyamán és zárásra kétszáz pontos pluszt mutatott, az új csúcs 13 406 pont. A forgalom tízmilliárd forint volt.

Mindegyik vezető részvény jelentős emelkedéssel zárta a napot. Legjobban a ma jelentő Richter szerepelt, a gyógyszerpapír 2,6 százalékkal ment fel, s napi maximumán, 23 400 forinton zárt. Nem lehetett okuk panaszra a Mol befektetőinek sem, a részvény nagy, több mint hárommilliárdos forgalom mellett ismét elérte a 11 ezres határt és valamivel a fölött végzett. Rövidnek bizonyult az OTP-korrekció. Bár a nap elején tovább esett a bankpapír, 4805 forintnál megjelentek a vevők, s délután már újra 4900 fölött születtek a kötések. Ezúttal nem maradt ki az emelkedésből a Matáv sem, 812 forintos záróára több mint egy százalékkal magasabb az előző napinál.

A második vonal már nem szerepelt ilyen jól. Az Egis az előző napi szárnyalás után kissé gyengült, s hasonló mondható el a BorsodChemről is. A TVK papírja egészen 4730 forintig zuhant, majd visszatért a 4800-as szint fölé, ám így is egyszázalékos esést könyvelhetett el. Korrekció volt a Pannonplastnál is, a részvény az előző napok látványos emelkedése után 1230 forintra csúszott vissza.

Megélénkült viszont a Pannon-Flax piaca: miután a társaság 790 forinton átkötötte 37 500 darab saját részvényét a vételi oldal megerősödött, és 826 forinton is vásároltak a papírból.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet