Az előző naphoz képest 145 pontos csökkenés után 13 206 ponton, napi minimuma közelében fejezte be a kereskedést a Budapesti Értéktőzsde indexe. A forgalom egy kicsivel meghaladta a 12 milliárd forintot, aminek majdnem a felét egymagában az OTP részvénye adta.
A legnagyobb magyar bank papírjának árfolyama több mint egyhetes emelkedő trendet tört meg tegnap. Az ötezer forintos árfolyamszintet átlépte ugyan, a kereskedés végére azonban 150 forintot esett és 4830 forinton zárt. Ez háromszázalékos csökkenést jelent, ami magával rántotta a BUX-ot is.
A második legnagyobb forgalmú részvény az alig feleekkora értékben gazdát cserélő Mol volt, amely ellenállt az OTP keltette negatív hangulatnak, és ha elhanyagolható mértékben is, de emelkedni tudott, 10 825 forinton fejezve be a kereskedést. A blue chipek közül a Mol mellett még a BorsodChem és az Egis tudott minimális mértékben emelkedni, a Matáv és Richter árfolyama viszont csökkent – a változások mértéke azonban egyik esetben sem érte el az 1 százalékot.
A folyamatos ingadozás ellenére pontosan az előző napi záróárának szintjén fejezte be a napot a Pannonplast a tőle megszokottnál nagyobb, 100 milliót meghaladó forgalom mellett. Az FHB árfolyamát sem befolyásolták a további privatizációs tervekről szóló hírek, a bankrészvény ára maradt az előző napi szinten.
