Új BUX-csúccsal búcsúzott a hosszú hétvége előtt a BÉT részvénypiaca. Az index több mint száz ponttal javítva előző napi rekordját 13 201 ponton zárt. Az emelkedés motorja továbbra is az OTP volt, de ezúttal a Richter is segített. A forgalom továbbra is magas volt, alig maradt el a tízmilliárd forinttól.
A legnagyobb érdeklődés továbbra is az OTP kereskedését övezte, a bankpapír, amely az utóbbi hónapok Mol-rallyja közepette szinte egy helyben toporgott, most igyekszik behozni „lemaradását”. A részvények árfolyama 115 forinttal emelkedett, miközben több mint egymillió darab forgott belőlük, a 4870 forintos záróár természetesen új rekordnak számít. A Mol viszonylag élénk üzletmenet mellett fél százalékot gyengült, Matávra viszont alig volt kötés, a távközlési papír lényegében változatlan áron zárt. A Matáv-részvénynél jó százmillióval magasabb forgalom mellett másfél százalékkal emelkedett a BorsodChem kurzusa, bár az 1920 forintos árfolyam igazán csak a hét eleji mélyponthoz képest számít jónak. A gyógyszerszektor jól szerepelt, a Richter és az Egis egyaránt másfél százalékkal erősödött.
A nap nyertese a Synergon lett, a rendszerintegrátor papírja 3,5 százalékos emelkedés után megérkezett a 350 forintos határhoz. Az eladás előtt álló Antenna részvényei viszont 3850 forintra estek, igen magas, egymilliárd forintos forgalom mellett. A Brau részvényeire az ajánlati ár fölött, 16 400 forinton is akadt vevő, míg tovább gyengült az econet s a Rába piacán sem tolongtak a vevők. A győri társaság részvénye 3 százalékkal lett olcsóbb.
