BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Postázzák a gyászszalagos tőzsdekönyveket

2004. október 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsdén tegnap postázták a 384 parlamenti képviselőnek szánt „sima” és – az árfolyamnyereség-adó, az értékpapírokat sújtó áfamódosítás, az osztalékadó emelése és az értékpapírokra is kiterjesztendő örökösödési adó elleni tiltakozásul – a kormányfőnek és a pénzügyminiszternek szánt két „gyászszalagos” tőzsdei évkönyvet (NAPI Gazdaság, 2004. október 20., 11. oldal). A postázásban személyesen is részt vett a tőzsde elnöke, aki az utóbbi hetekben intenzív lobbitevékenységet folytat a tőzsdei forgalmat alighanem alaposan visszavető tervezett adómódosítások ellen.
Ugyanakkor megfigyelők kétlik, hogy a szakmai érvek túlságosan nagy szerepet kapnának az adóvitában. Nehezen képzelhető el olyan helyzet, hogy az MSZP – napi taktikai szempontok által diktált, de a tőzsdét nem ismerő körökben kétségtelenül jól hangzó – elképzeléseivel az SZDSZ, a Fidesz és az MDF kéz a kézben szállna szembe.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet