Nagy valószínűséggel elérheti idén a 40 milliárd forintot a Rába Rt. árbevétele – fogalmazott Pintér István vezérigazgató egy tegnapi sajtótájékoztatón. Ez nagyjából megfelel a cég vezetése által év elején felvázolt elképzeléseknek, februárban 41-42 milliárdos forgalmat tartott reálisnak a menedzsment. Arról, hogy ehhez már üzemi szinten is érzékelhető eredmény társul-e, Pintér nem volt hajlandó többet elárulni, tekintettel arra, hogy november 11-én gyorsjelentést adnak ki.
Győrben eközben legyártották az ötvenedik H–14 típusú terepjáró tehergépkocsit. A honvédségi gépjárműtender keretében elkészült járműveket a honvédség novemberben adja majd át a csapatoknak – mondta Rusz József ezredes, az MH Páncélos és Gépjárműtechnika Szolgálatfőnökség parancsnoka. Az ezredes elmondta, reméli, hogy a költségvetési takarékossági intézkedések nem lesznek kedvezőtlen hatással a gépjármű-fejlesztési programra. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a hét végén találkozik a NATO főtitkárával, ezután valamivel pontosabban lehet majd tudni, hogy a fejlesztések területén Magyarország milyen vállalásokat tesz.
A Rába Jármű Kft.-nek idén nagyjából 4,8 milliárd forintos bevétele származik majd a honvédségi szállításokból. A 90 darab H–14-es idei tervezett leszállítását követően a jövő év első negyedévére aláírt szerződés van még 20 darab H–18-as szállítására, ez nagyjából egymilliárd forintos értéket képvisel. A kormány ugyanakkor év elején rendeletben hatalmazta fel a Honvédelmi Minisztériumot arra, hogy idén és jövőre összesen bruttó 22,4 milliárd forintnyi jármű leszállítására kössön szerződést a Rába Jármű Kft.-vel (NAPI Gazdaság, 2004. január 7., 10. oldal). A kormány felhatalmazása alapján így a HM elvileg még bő (nettó) 11-12 milliárd forint értékben rendelhetne a Rábától járműveket idén és jövőre. Persze a Rába-részvényeseket is nyilván nagyobb megnyugvással töltené el, ha a felhatalmazás konkrét szerződés formáját öltené.
