A Morgan Stanley tegnap reggel nyilvánosságra került elemzésében optimista véleményt fogalmaz meg az OTP-ről, s felülsúlyozásra ajánlja a papírt. A patinás bankház 5826 forintos célárfolyamot határozott meg a hazai pénzintézet részvényére, vagyis azt várja, hogy egy év alatt 30 százalékkal emelkedik a papírok árfolyama – tudósított a Bloomberg. A Morgan Stanley nem az első neves külföldi értékpapírcég, amely az elemzői karhoz képest kiugróan magas célárfolyamot adott az OTP-nek. Míg a hazai és régióbeli szakértők 5000 forint körüli célárfolyammal szerepeltetik a bankapírt, addig néhány héttel ezelőtt a Merrill Lynch elemzője 5700 forintos reális árat határozott meg rá.
A Merrillnek ezzel együtt sem az OTP a „kedvenc” magyar papírja. Hétfőn megjelent jegyzetében a brókercég stratégája 25 társaságot sorol fel, amelyek eredményére különösképpen kedvezően hat az EU-bővítés, itt a magyarok közül a Molt szerepelteti (A Mol célára a Merrillnél 13 ezer forint.)
A mostani felülsúlyozás egyébként a legjobbkor jött az OTP részvényeinek, félő volt ugyanis, hogy a PKO-kibocsátás átmenetileg tőkét von el a magyar bankpapírok piacáról. (Persze az idén 50-60 százalékos nyereségnövekedést felmutató OTP árfolyamát nem kellett túlzottan félteni az összeomlástól.) A tegnapi kereskedés láttán megállapítható, hogy a tőke inkább jött az OTP-be, mint ment onnan, a részvény 6,7 milliárd forintos forgalom mellett egész nap folyamatosan emelkedett és napközben elérte 4570 forintos történelmi csúcsát is.
