BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cégbíróságon a Globus-osztalék

2004. október 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Globus Rt. igazgatósága döntött arról, hogy az idei osztalék címén összesen 993 482 darab bónuszrészvényt oszt ki a részvényesek között. A társaság minden tíz részvény után egy új részvényt ad tulajdonosainak, ám mivel nem mindenkinek van tízzel osztható számú részvénye, a szeptember 30-i tulajdonosi megfeleltetés alapján határozták meg, hogy a lehetséges 993 664 részvényből mennyit adnak át ténylegesen. A társaság az igazgatósági határozat szerint 184 részvényt nem osztott ki a lehetséges maximumból, vagyis összesen 1840 papír után nem járt jutalom. A részvényeket, amelyeket a társaság alaptőkén felüli vagyona terhére bocsátottak ki, csak a tőkeemelés cégbírósági bejegyzése után írják jóvá a brókercégek értékpapírszámláin. A Globus alaptőkéje a kibocsátás során 248 370 500 forinttal emelkedik majd.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet