A Globus Rt. igazgatósága döntött arról, hogy az idei osztalék címén összesen 993 482 darab bónuszrészvényt oszt ki a részvényesek között. A társaság minden tíz részvény után egy új részvényt ad tulajdonosainak, ám mivel nem mindenkinek van tízzel osztható számú részvénye, a szeptember 30-i tulajdonosi megfeleltetés alapján határozták meg, hogy a lehetséges 993 664 részvényből mennyit adnak át ténylegesen. A társaság az igazgatósági határozat szerint 184 részvényt nem osztott ki a lehetséges maximumból, vagyis összesen 1840 papír után nem járt jutalom. A részvényeket, amelyeket a társaság alaptőkén felüli vagyona terhére bocsátottak ki, csak a tőkeemelés cégbírósági bejegyzése után írják jóvá a brókercégek értékpapírszámláin. A Globus alaptőkéje a kibocsátás során 248 370 500 forinttal emelkedik majd.
