BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az SZDSZ és az MDF is ellenzi az árfolyamnyereség-adót

2004. október 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke nyílt levélben fordult Dávid Ibolyához, az MDF és Orbán Viktorhoz, a Fidesz-MPP elnökéhez azt kérve, támogassák azt az SZDSZ-es módosító indítványt, amely az árfolyamnyereség-adó tervezett bevezetését kivenné a hamarosan elfogadni tervezett adótörvénycsomagból. A liberális párt elnöke szerint az árfolyamnyereség-adó rossz az egyes embereknek és rossz a gazdaságnak is. Ugyanakkor a kezdeményezéssel a jelek szerint az SZDSZ nyílt kapukat dönget, legalábbis az MDF esetében. Dávid Ibolya ugyanis egy nappal a levél keltezése előtt adott ki sajtóközleményt, amelyben az árfolyamnyereség-adó bevezetése ellen érvelt. Az MDF-es közlemény szerint az adó többet ártana, mint amennyi bevétele származna belőle a költségvetésnek, s gátolja a középosztály megerősödését. Dávid Ibolya Kuncze Gábor levelére adott válaszában felhívja a figyelmet arra, hogy az MDF már korábban benyújtott egy az SZDSZ-es módosító javaslathoz hasonló tartalmú indítványt, amely szintén az árfolyamnyereség-adó bevezetése ellen szól. Az MDF elnöke szerint egyébként az SZDSZ önállóan is meg tudná akadályozni az adónem bevezetését. A Fidesz-MPP részéről egyelőre nem látott napvilágot egyértelmű álláspont azzal kapcsolatban, hogy támogatják-e az adónem ismételt bevezetését.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet