A Mol csupán rövid időre, két-három napra állította le pakisztáni gázüzemének építését – közölte a Mol sajtóosztálya. A pakisztáni gázüzem az ottani próbatermeléshez készül, a leállásra biztonsági okokból került sor, mivel az északnyugat-pakisztáni tartományban tüntetésekre került sor. A tüntetéseknek nem volt köze a kutatásokhoz és a gázvezeték építéséhez, a leállásra biztonsági okokból került sor. Az üzem építése vélhetően még a héten folytatódik, a tüntetések ugyanis időközben abbamaradtak, mivel a kormány és a tiltakozók között megállapodás jött létre. A kutatási tevékenység le sem állt az ezermilliárd köbméteresre becsült gázkinccsel rendelkező földgázmezőn, melyet a Mol három pakisztáni céggel közösen birtokol. Az erre alapított közös céget a Mol üzemelteti, de tulajdonrésze csak 10 százalék.
