BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vaklárma a Mol pakisztáni gázmezőjén

2004. október 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol csupán rövid időre, két-három napra állította le pakisztáni gázüzemének építését – közölte a Mol sajtóosztálya. A pakisztáni gázüzem az ottani próbatermeléshez készül, a leállásra biztonsági okokból került sor, mivel az északnyugat-pakisztáni tartományban tüntetésekre került sor. A tüntetéseknek nem volt köze a kutatásokhoz és a gázvezeték építéséhez, a leállásra biztonsági okokból került sor. Az üzem építése vélhetően még a héten folytatódik, a tüntetések ugyanis időközben abbamaradtak, mivel a kormány és a tiltakozók között megállapodás jött létre. A kutatási tevékenység le sem állt az ezermilliárd köbméteresre becsült gázkinccsel rendelkező földgázmezőn, melyet a Mol három pakisztáni céggel közösen birtokol. Az erre alapított közös céget a Mol üzemelteti, de tulajdonrésze csak 10 százalék.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet