BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra tíz százalék Mol az OMV kezében

2004. október 14. csütörtök, 14:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Almás Andor
Történelmi csúcs közeléből zuhant több mint 4 százalékkal a Mol árfolyam tegnap arra a bejelentésre, amely szerint az osztrák versenytárs OMV a korábbi 9 százalékról 10 százalékra növelte tulajdoni hányadát a magyar olajcégben. A hír ki nem mondva feltehetően egyet jelentett azzal, hogy egy nagy vásárló tűnt el a piacról.
David Davies, az OMV pénzügyi igazgatója cége lépését azzal indokolta, hogy mind az osztalék, mind az esetleges későbbi értékesítés szempontjából kedvezőbb adózás alá esik a Mol-befektetés ha eléri a 10 százalékot. Nem tette hozzá, de a magyar törvények szerint ezzel néhány többletjogot is szerzett, többek között önállóan közgyűlést hívhat össze és kérdést tűzethet a napirendre (talán nem is lenne meglepő, ha a jövőbeli Mol-közgyűléseken aktívabban lépne fel a társaság, bár ez eddig nem volt jellemző). A pénzügyi igazgató nyilatkozatában ugyanakkor elmondta, az OMV még nem hozott döntést Mol-befektetésével kapcsolatos hosszú távú terveiről, ám érthető módon rendkívül sikeres befektetésnek értékelte azt.
Eközben a Reuters arról tudósított Igor Chalupecre, a PKN e hónapban kinevezett új vezérigazgatójára hivatkozva, hogy a három régióbeli versenytárs, a Mol, az OMV és a PKN novemberben találkozót tervez, amelyen az együttműködési lehetőségeket vizsgálnák meg újra.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet