BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult a BorsodChem-stabilizálás

2004. október 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eredetileg jelzettnél négymillióval több BorsodChem-részvényt adott el a Vienna Capital Partners a közelmúltban zárult részvényértékesítése során – derül ki egy tegnapi közleményből. A HSBC ugyanis lehívta a kibocsátások során a túlkereslet kielégítésére biztosított úgynevezett green shoe (túljegyzési) opciót. A VCP így összesen 51 millió 700 ezer részvényt adott el, amivel részesedése 24 százalék alá csökkent. A HSBC még a másodlagos értékesítés során teríthette a többlet részvénymennyiséget. A brit bank egyúttal közölte, hogy befejezte árfolyam-stabilizációs tevékenységét, amit a BorsodChem felkérésére a kibocsátást követően folytatott.
A BC vezetői tegnap sajtótájékoztatót tartottak, amelyen összefoglalták az elmúlt eseménydús időszak, a sikeres globális értékesítés történéseit. Kovács F. László vezérigazgató elmondta: a 70 milliárd forintos beruházási program 2006 elejére zárul le, ekkorra a BorsodChem árbevételének már 75 százalékát adják majd a vegyipari ciklus ingadozásainak kevésbé kitett izocianátok.
Az MTI tudósítása szerint a társaság egy újabb, egyelőre meg nem nevezett vegyipari termék gyártását fontolgatja, amelynek jelentősége a későbbiekben hasonló lehet a PVC és az izocianátok jelentőségéhez. Eszerint lehetséges, hogy a BorsodChem a nehézkes privatizációs eljárások által hátráltatott külföldi akvizíció helyett ismét hazai beruházással biztosítja további növekedését.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet