Az E.On Dédász bejelentése szerint a Fővárosi Bíróság határozattal megszüntette azt a pert, amely az E.On Hungária Rt. által tett ajánlatot jóváhagyó határozat felülvizsgálata tárgyában indult. Így elvileg elhárult az akadály a második E.On Hungária tulajdonú áramszolgáltató tőzsdei kivezetése és a kisebbségi részvényesek kiszorítása elől.
A Fővárosi Bíróságon ugyanakkor folyamatban van egy hasonló per az E.On Édász esetében. A Keler korábbi közleménye szerint csak akkor hajtja végre az E.On Hungária részére fel nem ajánlott papírok törlését, ha lezárulnak a peres eljárások. Így vélhetően az Édász-részvények még jó darabig a Budapesti Értéktőzsdén maradnak.
