Erős kezdés után visszaesett a BUX: a nap végére 0,6 százalékot csökkent az irányadó index. A részvényforgalom 10,5 milliárd forintot tett ki, amiből 6,5 milliárdot a Molra született kötések adtak.
A Mol árfolyama nyitás után nem sokkal 11 ezer forint fölé emelkedett, ám az újabb nagy áttörés nem sikerült, s a 11 ezer feletti szint megadta a jelet az eladóknak. Az olajpapír végül nagy küzdelem után 10 700 forintra csúszott vissza. Nem alakult túl jól az OTP árfolyama sem, a bankpapírt 4350 forint alatt is kínálták, majd végül ennél kisebb, fél százalékos csökkenéssel zárt. A Matáv és a Richter viszont egyaránt 0,4 százalékkal erősödött.
Az Egis és az FHB is az aktuális tízezer forintos határral kacérkodott, s zárásra mindkét részvény erre a nemrég áttört szintre esett vissza.
A nap vesztese a NABI lett, de jelentősen gyengült a Danubius is. Kisebb forgalom mellett ugyancsak lefelé araszoltak a még tőzsdén lévő E.On-cégek papírjai is.
