BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult a GVH-vizsgálat a Molnál

2004. október 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnapi döntésével megszüntette a Mol ellen folytatott ismételt eljárását a versenyhivatal, amelyben a hazai üzemanyag nagy- és kiskereskedelmi árképzését vizsgálta. Ismételten – szakértői vizsgálat után – sem bizonyult megalapozottnak a Magyar Autóklub ezzel kapcsolatos bejelentése a gazdasági erőfölénnyel való visszaélésről. A vizsgálat eredménye végül is a várt eredményt hozta, ami röviden összefoglalva annyi: versenypiacon szabad sokat keresni.
A korábban már egyszer ugyanilyen döntéssel záruló eljárást a Fővárosi Bíróság ismételtette meg a hivatallal a nagykereskedelmi árakat, illetve az olajcég nagykereskedelemben felmerülő költségeit illetően.
A hivatal korábbi eljárásában sem állapított meg gazdasági erőfölénnyel való visszaélést, a szakértő bevonása ezen nem változtatott. A Mol árképzéséről megállapították, hogy a vizsgált időszakban – 1997 és 2000 között – a társaság magasabb áron adott el üzemanyagot, mint a költségei és a befektetett tőke elvárható hozama. Ennek azonban legfeljebb a Mol részvényesei örülhetnek, versenyjogilag ez nem kifogásolható.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet