BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre nincs új Brau-napirend

2004. október 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre nem tűzték napirendre a Brau Union Rt. október végi közgyűlésén azokat a pontokat, melyeket a Concorde Alapkezelő javasolt a sörgyártó cégnek. A Brau felügyelőbizottságának tegnapi ülésén megtárgyalta az igazgatóság előterjesztéseit az eredeti napirendekben, s elfogadásra javasolta azt a társaság részvényeseinek. Ezek alapján dematerializálnák a Brau elsőbbségi részvényeit, a sörgyár dolgozói és törzsrészvényei azonban továbbra is nyomdai úton előállított papírok maradnának. Kikerülne az alapszabályból az a magyar tőzsdei társaságoknál egyedülálló előírás, amely szerint a könyvvizsgáló tesz javaslatot a rendes éves közgyűlésen a fizetendő osztalék nagyságára, helyette ez a téma ezentúl csak a közgyűlésre tartozik majd. Az fb egyébként újraválasztotta elnökévé Walther Sachsot.
A Concorde javaslatairól, melyekben a kedvezőtlen féléves eredmények nyomán egyrészt az fb újraválasztását és a Heineken-csoporttal kötött szerződések megvizsgálását kívánta napirendre tűzni, nem esik szó. A Heineken-csoportnak mindenesetre legkésőbb a közgyűlésig elvileg újabb ajánlatot kellene tennie a Brau Union Hungária-részvényekre, ellenkező esetben ugyanis kétséges, élhet-e szavazati jogaival a részvényesi találkozón a Brau Union AG-n keresztül.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet