Folytatja az év elején megkezdett létszámleépítést a NABI Rt. A buszgyártó társaság tegnapi bejelentése szerint összesen 180 főt bocsát el budapesti gyárából. A létszámleépítést, amely fizikai és szellemi dolgozókat egyaránt érint, két ütemben hatja végre a társaság. A szeptember végén még 839 főt foglalkoztató cég a lépést azzal indokolta, hogy költséghatékonysági szempontok miatt a jövőben szűkíti gyártott típusainak számát. A korábban párhuzamosan folyó, több típust érintő fejlesztés helyett egy-egy típusra kíván koncentrálni, s a gyártási volument is csökkentik. A NABI már az év elején is bejelentett leépítéseket, februárban fél év alatt 150 fő elbocsátását vették tervbe. A NABI részvényei időközben a pocsék féléves eredmények nyomán újabb és újabb mélypontokat érnek el a Budapesti Értéktőzsdén. A buszgyártó papír tegnap már 500 forint alatt zárt.
