Az első félévben tapasztalt folyamatok voltak érezhetőek az éves teljesítmény zömét adó harmadik negyedévben is a Danubiusnál – mondta a NAPI Gazdaságnak Benkő Ágnes, a társaság befektetői kapcsolattartója. A fővárosi szállodák foglaltsága az elmúlt negyedévben is javult – akárcsak az első félévben – a június–szeptemberi időszakban a fordulat azonban már nem volt olyan látványos, mint a megelőző hat hónapban. Az elmúlt években a fővárosban kiépített szállodai kapacitások éreztetik hatásukat, s így az idegenforgalom idei fellendülése és az emiatt növekvő foglaltság meglehetősen éles árversennyel párosul. A gyógyszállóknál a vendégszám növekedése nem követte a közelmúlt kapacitásnövekedését a harmadik negyedévben.
A Danubius egyébként ha a tavalyihoz hasonló harmadik negyedévet produkál, akkor jó eséllyel hozhatja a menedzsment által tavasszal felvázolt terveket, ezek 2,7 milliárd forintos adózott eredményről szóltak (tavaly csak a harmadik negyedévben termelt ennyi profitot a szállodacsoport). Igaz, ezek a tervek 265 forintos euróárfolyammal számoltak, a szeptember végéig 247 forintig gyengülő euró azonban amellett, hogy rontja a csoport üzemi eredményességét, a mintegy 70 millió eurós hitelállomány miatt a pénzügyi profitot javítja. Az elemzők egyébként halványan pesszimistábbak a cég menedzsmentjénél, átlagosan 295 forintos részvényenkénti eredményt várnak idén a csoporttól (a 2,7 milliárd forint 325 forintnak felelne meg).
A tőzsdei hossz a Danubiust is elérte, a szállodarészvény árfolyama két nap alatt több mint 15 százalékot emelkedve hosszú idő után először újra átlépte a 5000 forintos határt.
