Kisebb korrekció zajlott le tegnap a BÉT részvénypiacán, annak ellenére, hogy a Mol és az FHB is – történetük során először – átlépték a tízezer forintos határt. Az index emelkedéssel kezdett, majd folyamatos csökkenés következett, egészen fél négyig. Az utolsó egy órában viszont 120 ponttal emelkedett a BUX, így végül mindössze 26 ponttal maradt el a keddi rekordtól. A forgalom a Molnak és az OTP-nek köszönhetően valamivel meghaladta a 10 milliárd forintot.
A blue chipek közül egyedül a Mol árfolyama tudott emelkedni, mindjárt két százalékkal, s a tízezres álomhatárt nemcsak elérte, de zárásban 190 forinttal meg is haladta. Az OTP árfolyama napközben egészen 4419 forintig süllyedt, de délután magára talált a papír, és újra 4500 felé indult, így egy százaléknál kisebb veszteséggel zárt. A Richter piacát a nap végén erős vételek jellemezték: 23 995 forintos záróára alig maradt el a kedditől. A BUX visszacsúszásáért leginkább a Matáv okolható, amely ismét hiába próbált megmaradni a 830 forint feletti régióban, végül 2,75 százalékos eséssel zárt.
A Mol mellett az FHB is tegnap debütált az öt számjegyű tartományban, igaz, a jelzálogbank papírjai mindössze tíz forinttal zártak a mágikus szint felett. Tovább remekelt a Danubius, a szállodarészvény a keddi 11 után tegnap 4,5 százalékkal drágult, és az ötezer forintos szint megtartása is sikerült.
A nap vesztese az 500 forint alá eső NABI lett, de az econet részvényeseinek sem volt jó napjuk, az internetes cég papírjainak kurzusa 4,5 százalékkal süllyedt.
