BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenő index, új csúcsokkal

2004. október 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kisebb korrekció zajlott le tegnap a BÉT részvénypiacán, annak ellenére, hogy a Mol és az FHB is – történetük során először – átlépték a tízezer forintos határt. Az index emelkedéssel kezdett, majd folyamatos csökkenés következett, egészen fél négyig. Az utolsó egy órában viszont 120 ponttal emelkedett a BUX, így végül mindössze 26 ponttal maradt el a keddi rekordtól. A forgalom a Molnak és az OTP-nek köszönhetően valamivel meghaladta a 10 milliárd forintot.
A blue chipek közül egyedül a Mol árfolyama tudott emelkedni, mindjárt két százalékkal, s a tízezres álomhatárt nemcsak elérte, de zárásban 190 forinttal meg is haladta. Az OTP árfolyama napközben egészen 4419 forintig süllyedt, de délután magára talált a papír, és újra 4500 felé indult, így egy százaléknál kisebb veszteséggel zárt. A Richter piacát a nap végén erős vételek jellemezték: 23 995 forintos záróára alig maradt el a kedditől. A BUX visszacsúszásáért leginkább a Matáv okolható, amely ismét hiába próbált megmaradni a 830 forint feletti régióban, végül 2,75 százalékos eséssel zárt.
A Mol mellett az FHB is tegnap debütált az öt számjegyű tartományban, igaz, a jelzálogbank papírjai mindössze tíz forinttal zártak a mágikus szint felett. Tovább remekelt a Danubius, a szállodarészvény a keddi 11 után tegnap 4,5 százalékkal drágult, és az ötezer forintos szint megtartása is sikerült.
A nap vesztese az 500 forint alá eső NABI lett, de az econet részvényeseinek sem volt jó napjuk, az internetes cég papírjainak kurzusa 4,5 százalékkal süllyedt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet