BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszállt a Danubius is

2004. október 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem szűnik a magyar részvények iránti lelkesedés a BÉT-en, a BUX 1,25 százalékos emelkedés után 12 825 ponton érte el új csúcsát. A 159 pontos plusz ráadásul tetemes, 13,5 milliárdos forgalom mellett jött össze.
A legnagyobb forgalmat az OTP piacán bonyolították. A bankpapír 4550 forintos maximum után zárásra 4505 forintra csúszott vissza, de ez is közel félszázalékos javulás a korábbi záráshoz képest. A Mol-vevők fölsorakoztak a tízezer forintos szint megostromlására. Az olajpapír kiegyensúlyozottan emelkedve érte el a napi maximumot is jelentő 9985 forintos záróárát. Nem szerepelt rosszul a Matáv sem, átlépte a 830 forintos határt és egész nap fölötte maradt.
A blue chipek közül a Richter befektetői örülhettek a legnagyobb, 2,1 százalékos emelkedésnek, viszont a másik gyógyszergyári papír, az Egis 9780 forinton stagnált. Hatszázmilliós forgalom mellett szűk sávban ingadozott, s végül 1965 forinton zárt a BorsodChem. A Molhoz hasonlóan a tízezres szintet ostromolta az FHB árfolyama, a jelzálogbank papírja csak tegnap 3,5 százalékkal növelte értékét.
A nap nyertese tíz százalékot meghaladó emelkedéssel a már régóta 4400 forint környékén stagnáló Danubius lett. A szállodacég papírjai lényegében komolyabb hír nélkül 4785 forintra emelkedtek, az erősödés mértékéhez képest nem túl nagy, 66 milliós forgalom mellett. Örülhettek a TVK-részvényesek is, az árfolyam rég nem látott szintre, 4600 forintra nőtt. Az általános optimizmussal csak a NABI és a Phylaxia ment szembe, utóbbi egyenesen tíz százalékkal lett olcsóbb.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet