A pénteki BorsodChem-sokk után tegnapra megnyugodtak a kedélyek a Budapesti Értéktőzsdén, s a BUX ismét történelmi csúcson zárt. Az index 136 pontos emelkedést követően a kissé baljóslatú 12 666 pontos értéken állt a kereskedés végén, a nap folyamán 12 695 ponton is járt. A BUMIX eközben 1,2 ponttal morzsolódott le, jelezve, hogy ezúttal a blue chipek rallyztak. A prompt piacon a részvényforgalom átlagos volt, 8,16 milliárd forintot tett ki.
Az emelkedés motorja egyértelműen a Mol volt. Az olajipari részvény közel két százalékot erősödött a nap folyamán, kétmilliárd forintos forgalom mellett 9840 forintig kúszott fel árfolyama. Az OTP 4487 forintig erősödött a horvátországi terjeszkedésről szóló hírek nyomán, s a Matáv is másfél százalékkal magasabban zárt, mint pénteken. A BorsodChem tegnap is bizonyította, hogy a parkett újabb blue chippel gazdagodott. A kazincbarcikai cég részvényeivel ezúttal 1,43 milliárd forint értékben kereskedtek, a piac élénkségét mutatja, hogy 808 darab kötés született rájuk, míg a második „legjobban kötött” papírra, a Molra csak 536 üzletet kötöttek. A BC tegnap is tartotta a nyilvános értékesítés árfolyama feletti árát, kurzusa 1990 és 1930 forint között ingadozott, fél ötkor 1945 forinton adták.
Tovább folytatódott a Pannonflax hegymenete, a győri cég papírjai közel 5 százalékkal, 680 forintra ugrottak. Optimistábbá váltak a Brau vásárlói is, a korábbinál jobb ajánlatban reménykedő befektetők 14 500 forintig emelték a sörrészvény árát. A gépipari részvények 0,5-1 százalékkal értek tegnap kevesebbet, mint pénteken. A Globus mélyrepülésbe kezdett, a konzervipari cég papírjai 661 forintig estek, ez 5,5 százalékos csökkenésnek felel meg.
