Szeptember harmincadikán volt húsz éve, hogy a pécsi Konzum Áruház (a ma is tőzsdén szereplő Konzum Rt. jogelődje) az akkori Állami Fejlesztési Bank lebonyolításában lakossági kötvényt bocsátott ki. Az akkori viszonyok között a politikai kockázatoktól sem mentes kibocsátást levezénylő csapat tagjai – Járai Zsigmond, Hardy Ilona, Pacsi Zoltán – később a magyar tőzsde történetének meghatározó egyéniségei lettek. A névértéken alig 50 milliós Konzum-emisszió – bár néhány kötvény, így a Skáláé már megelőzte – a magyar tőkepiac történetének fontos állomása volt, akad olyan, ma is aktív tőkepiaci szereplő, akinek első befektetése húsz évvel ezelőtt 50 ezer forint értékben éppen e kötvény volt.
A papír kelendőségét a minden, akkoriban kibocsátott lakossági kötvényre „automatikusan” járó állami garancia mellett fokozta, hogy az ötszázalékos OTP-kamat mellett (más bank még nem létezett a lakosság számára) 11 százalékos kamatot ígért. Ez még mindig olcsóbb volt a kibocsátó számára, mint az akkoriban szokásos 12–15 százalékos vállalati hitelkamatok. Mire a kötvényt 1991-ben visszafizették, a kamatszint már 30 százalékos volt, de a teljes futamidőt tekintve a befektetés mégis jónak bizonyult. A Konzum-kötvény máig fennmaradt néhány példánya az értékpapírgyűjtők féltett kincsének számít.
