BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BÁT is ellenzi a tőzsdeadót

2004. szeptember 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Árutőzsde határozottan ellenzi az eddig nulla kulcsos tőzsdei árfolyamnyereség-adó 25 százalékra való emelését – mondta a NAPI Gazdaságnak Bugár Csaba, a BÁT Rt. vezérigazgatója. Az árutőzsde vezetése és tagsága különösen azt sérelmezi, hogy az ügyben semmiféle érdemi szakmai egyeztetésre nem került sor, a szakmai érveket a döntéshozók figyelmen kívül hagyták.
Bugár arra emlékeztetett, hogy a határidős gabona- és devizapiacon nem csak az úgynevezett spekulásnok vannak jelen, hanem igen sok kis- és középvállalkozás is, amelyek a forint árfolyamkockázatát igyekeznek csökkenteni fedezeti ügyleteikkel. Miközben a kormány szavakban hirdeti e vállalkozások – köztük sok agrárvállalkozás – támogatását, az adóval azoknak a zsebéből veszi ki a pénzt, akik önmaguk próbálnak tenni valamit annak érdekében, hogy gazdálkodásuk kiszámítható legyen – mondta a BÁT vezérigazgatója.
A BÁT gabonaszekciójában – amelynek forgalma egyébként tavalyhoz képest 20 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – a hazai gabonatermelők nem elsősorban a profitszerzés miatt üzletelnek – véli a tőzsdeigazgató –, hanem azért, hogy az egyre csökkenő intervenciós árnál magasabb árat érjenek el, akár már a vetés idején. Az adóztatással éppen a gazdatársadalom leginnovatívabb részét bünteti a kormány.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet