BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Majdnem csúcs lett

2004. szeptember 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap eleji kisebb visszaesés után kora délután emelkedésnek indult a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Nap közben 12 414 ponton is állt a BUX, és zárásra is csak 12 318 pontra csúszott vissza, ami mindössze 4 ponttal marad el mindenkori legmagasabb záróértékétől. A forgalomra sem lehetett panasz, a hét első kereskedési napján alig valamivel kevesebb mint 9 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a prompt piacon. A viszonylag magas forgalom ezúttal jórészt az Antennának volt köszönhető, a távközlési társaság részvényei – jórészt egy újabb óriáskötésnek köszönhetően – 2,79 milliárd forint értékben forogtak. A maximumát 3765 forinton elérő részvény a napot 0,4 százalékos csökkenéssel, 3685 forinton zárta.
Az OTP 4338 forintra erősödött, a Mol közel fél százalékkal gyengült. A Matáv szűk sávban ingadozott, záróára ismét 800 forint alá csúszott, 798 forint lett. Fölfelé mozdult el a gyógyszeripari papírok jegyzése. A Richter 23 340, az Egis 9700 forintra erősödött, előbbi 1,04, utóbbi 0,4 százalékkal haladja meg a pénteki záróértéket. Az igazgatósági tag sajátrészvény-vásárlását bejelentő Pannonplast is jól szerepelt, a műanyagipari cég papírjai majdnem 2 százalékkal kerülnek többe, mint pénteken. Szárnyalt az Antenna-részesedését eladó Forrás mindkét részvénysorozata, az osztalékelsőbbségi papírok 3,5, a törzsrészvények 9,5 százalékkal értek többet a nap végén.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet