A BorsodChem után a Mol is határozott lépést tett a varsói tőzsde irányába. A Mol vezetése azonban óvatosabbnak tűnik, a társaság pénteki közleménye szerint ugyanis a cég bár kérte nyilvános részvénytársaságként való regisztrációját a lengyel tőzsdefelügyeletnél - ez előfeltétele a varsói tőzsdei jelenlétnek -, de hangsúlyozta, hogy a végső döntést a bevezetésről a társaság még nem hozta meg. A teljes elkötelezettség tehát még várat magára, persze erre még van idő, hiszen a regisztrálás a tőzsdefelügyelet részéről általában 6-8 hetet szokott igénybe venni. Az olajcég így ráér még dönteni.
Az olajtársaság ugyanakkor a tulajdonában levő 5 millió 342 ezer 462 saját részvényt - vagy legalábbis annak egy részét -, úgy tűnik, arra kívánja felhasználni, hogy a varsói tőzsdén megteremtse az érdeklődést a részvényei iránt.
A közleményből annyi derül ki, hogy fontolóra veszik a saját részvények értékesítését e célból, ennek formájáról - zártkörű értékesítés vagy egyszerű tőzsdei eladások utólagos bejelentéssel - azonban nem szól. A lépés a bevezetés fényében - ha végül valóban megtörténik - logikusnak tűnik, csakúgy, mint az, hogy a cég a bevezetéssel egy időben egy mini road show-t is csináljon, ilyen irányú szándékairól azonban már nem nyilatkozott a társaság.
A varsói tőzsdei megjelenés minden bizonnyal pozitívan járul majd hozzá a Mol befektetői megítéléséhez, hiszen ha mást nem is, további likviditást mindenképpen hoz az amúgy ilyen szempontból a magyar blue chipek között egyáltalán nem rossz helyzetben levő részvény piacára. Ráadásul az új piacon való megjelenés - a Mol a BÉT mellett a luxemburgi tőzsdén és a londoni tőzsdén kívüli piacon is forog -, különösen ha a cég külön is népszerűsíti magát az adott piacon, legtöbbször áremelkedéssel is együtt szokott járni. A varsói tőzsde pedig a régió legnagyobb és leglikvidebb tőzsdéje, a napi forgalom általában legalább másfélszerese a budapestinek. A hazai tőzsdét mindazonáltal az olajcég továbbra is első számú piacának kívánja tekinteni, ami - bár ennek igazi meghatározói feltehetően a befektetők lesznek - a nemzetközi trendek alapján nagy valószínűséggel megvalósul (a világon a párhuzamos tőzsdei bevezetések ellenére általános tendencia, hogy az igazi nagy forgalmat a hazai tőzsdén bonyolítják le).
