Az OTP-csoport 17 ezer munkavállalójából ezer állása valószínűleg egy éven belül megszűnik – derült ki Csányi Sándor szavaiból, amelyeket a miniszterelnök-jelölttel való találkozója után mondott. A bank a két évig fennálló extraadó következtében mintegy 20 milliárd forint adózott nyereségtől esik el, ezt azonban igyekszik intenzívebb nemzetközi tevékenységével pótolni. Az elnök-vezérigazgató elmondta: az OTP terveiben a következő másfél évben három-négy bank megvásárlása szerepel.
Az OTP már az év elején jelezte, hogy 1000–1100 munkatársától meg kíván válni az évek óta folyó hatékonyságjavítási program keretében. Ezt a back office-rendszer központosítása lehetővé, egyben aktuálissá is tette. A bankelnök által tegnap bejelentett ezerfős leépítés is minden bizonnyal a fiókhálózatban back office területen dolgozókat érinti elsősorban, a közvetlenül az ügyfelekkel foglalkozó munkatársak vélhetően nagyobb biztonságban érezhetik magukat.
Az OTP-csoport 17 ezer munkavállalójának csaknem egyharmada külföldön dolgozik, közülük is sokakat érinthet a most bejelentett leépítés. Ugyanakkor nem valószínű, hogy az OTP csoportszintű létszáma néhány év múlva a mostani 17 ezernél alacsonyabb lenne, ugyanis a tervezett három-négy akvizíció – amelyből valószínűleg az első a Jubanka lesz, ha a szerbiai illetékesek is így akarják – több ezerrel növelheti a létszámot. A csoport magja, az OTP Bank – ahol az 1995-ös tőzsdei bevezetés idején még 13 500-an dolgoztak – már alig 8 ezer főt foglalkoztat.
