Szokatlan volumenű opciós kötést regisztráltak kedden a Budapesti Árutőzsde (BÁT) gabonaszekciójában. Takarmánykukoricából jövő márciusi határidőre 160 kontraktusra született put (eladási) opciós üzlet, ennek volumene meghaladta az 500 millió forintot.
A BÁT-on egyébként az idei év első nyolc hónapjában a tavalyinál nagyobb forgalmat regisztráltak. A gabonapiac 40 milliárd forintos forgalma 20 százalékkal több, mint a tavalyi, különösen az olajnapraforgó-kontraktusok felfutása miatt. E termékből már több kontraktus van nyitva, mint búzából, amit érthetővé tesz, hogy az olajnapraforgó nem intervenciós termék, és a szabadpiaci kötéseiben meghatározó a tőzsdei árjegyzés.
A devizapiac 460 milliárd forintos forgalma nagyjából megfelel a tavalyi szintnek. Itt a nyitott kötésállomány eléri a 110 ezer kontraktust. A nagyobb forgalom, illetve a Keler 5 százalékának eladása az MNB-nek és a BÉT-nek (együttesen 589 millió forintért) stabilizálta a BÁT Rt. pénzügyi helyzetét. Az árutőzsde vezetése továbbra is bízik a mielőbbi tőzsdeintegrációban.
