BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizmillió eurós tőkeemelés a RoBankban

2004. szeptember 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Bank Rt. 10 millió euróval (2 miliárd 470 millió forinttal) megemelte a tulajdonában álló romániai bank, a Banca Comerciala RoBank S.A. alaptőkéjét. A pénzből a RoBank – amely korábban elsősorban a vállalati ügyfelekre fókuszált – lakossági üzletágát fejleszti, új fiókokat nyit és informatikai rendszerét is korszerűsíti. A tőkeemelést szeptember 15-én jegyezte be a román cégbíróság.
Az OTP áprilisban 47,5 millió dollárért (akkor 10 milliárd forint) vásárolta meg angol és török tulajdonosaitól a 2003 végén 21,84 millió dolláros saját tőkével és 1 százalékos piaci részesedéssel rendelkező RoBankot. A bank augusztus 4-i rendkívüli közgyűlésén – ahol a bank elnökévé Tony Feketét választották meg – a fő tulajdonos megduplázta a 425,9 milliárd lejes alaptőkét, ami árfolyamértéken 10 millió eurós emelést jelentett.
Az OTP tervei között a következő 3–5 évben egy 80–100 egységből álló romániai fiókhálózat kialakítása és a lakossági piacból való komolyan részesedés kihasítása szerepel. Ennek érdekében a bank kész mintegy 100 millió dollárt fordítani a RoBank feltőkésítésére. A RoBank számait az OTP-csoport a harmadik negyedéves gyorsjelentésében már konszolidálja.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet